Rubriky
Firemní vzdělávání

Jak zaujmout ?

Rádi sledujete prezentace zahraničních řečníků? Nevíte přesně, čím to je, ale jste si jisti, že takto se u nás prostě neprezentuje? Chcete to také umět?

Interaktivní trénink prezentace a sdílení příběhu, na kterém zjistíte pravidla a tajemství, jak zaujmout publikum. Není totiž veliký rozdíl zda potřebujete zaujmout výběrovou komisi nebo plný sál diváků. Cíl je zřejmý, nesmíte uspávat hady.

Na obsahu tohoto kurzu spolupracuji s přední českou vypravěčkou příběhů a lektorkou storytellingu Monikou Nevolovou, která publikovala řadu knih, na téma storytelling a osobní rozvoj. V případě, že z jakéhokoliv důvodu čelíte úkolu zaujmout posluchače ve formě většího publika, máte k řešení více, než jen sestavit standardní a štábně kulturní powerpointovou prezentaci.

Zejména je třeba se řádně připravit pro projev na pódiu, znát hlasovou rétoriku, umět vytvořit strukturu a cíl sdělení a prozkoumat zátoky vaší autenticity, protože jedině, když budete sami sebou, lidé vám uvěří.

Varování: Po absolvování tohoto kurzu se může stát, že přestanete umět hrát role firemních panáků bez osobnosti, do kterých vás mnohdy svazují nepsaná pravidla.

Každá prezentace má svůj specifický cíl, který by měla splnit, například zaujmout zákazníka, prodat produkt nebo jen rozesmát přátele na srazu po mnoha letech. Když si vaše vystoupení budou pamatovat, vrátí se k vám. K tomu vám dopomáhej tandem koučů Vím, co chci a současně trenérů improvizace a performance Nepřipravení.

Umíme se přizpůsobit všem vašim požadavkům.

Varianty kurzů

 1. Jednodenní kurz dovedností poutavé prezentace s využitím technik storytellingu.
 2. Dvoudenní workshop včetně nácviků a zpětné vazby účastníkům kurzu na jejich prezentace, prostor pro nácvik krátkého představení i ucelené prezentace.
 3. Individuální příprava řečníků na konkrétní vystoupení

“Osvědčené techniky vyprávění a tvorby příběhů, v kombinaci s přípravou na cokoliv pomocí technik improvizace, z vás při osobním nasazení udělá mistry.”

Monika Nevolová, vypravěčka příběhů

Používané metody

 • Prezentace základních teoretických předpokladů strukturovanou formou pro sjednocení slovníku společně se sdílením znalostí a zkušeností posluchačů.
 • Koučovací dovednosti Brain-based Coaching (Neuroleadership Group, David Rock)
 • Facilitace sebepoznávacích a rozvojových procesů mezinárodní školy Points-of-You
 • Principy aplikované improvizace trénované v západní Evropě jako praktická dovednost podporující emocionální inteligenci, komunikační dovednosti a týmovou spolupráci.

Obsah kurzu čerpá z praktických zkušeností lektora v oblasti řízení týmů a managementu firem za posledních více než 25 let jeho praxe. Sám prošel cestu, po které se mnozí musí teprve vydat a rád sdílí zkušenosti s ostatními s respektem k odlišným oborům a typologii.

Jaroslav Fabián

Vystudoval ekonomii, marketing a management. Celý svůj profesní život věnoval objevování jedinečnosti firemních i osobních značek a jejího využití v komunikaci. Se svou vrozenou empatií a potřebou práce s lidmi v týmu nabízí tzv. brain-based koučování, práci s fotografií v osobním rozvoji a trénování principů aplikované improvizace.

 • Ředitel marketingu společnosti ESET v ČR od roku 2005
 • Certifikovaný PCC kouč
 • Zakladatel improvizační skupiny Nepřipravení
 • Aktivní člen Mastermind klubu a Mezinárodní federace koučů ICF.
 • Lektor Vím, co chci
Jaroslav Fabián
Jak zaujmout ?