fbpx
Koučování

Improvizace

Představte si metodu osobního rozvoje, která vás bezprostředně vtáhne do světa hry a kreativity, zatímco vám pomůže prohloubit a upevnit principy, které tvoří základní stavební kameny úspěšné spolupráce a existence v jakékoli skupině. Aplikovaná improvizace je právě takovou metodou, která otevírá dveře k novým možnostem v lidském životě, manažerské praxi a týmové spolupráci. V západních zemích již mnoho manažerů objevilo její sílu a začlenilo improvizační principy do svého osobního rozvoje.

S více než 25 lety zkušeností ve vedení týmů a firem, dovednostmi z vystupování s vlastní improvizační skupinou Nepřipravení a koučovacím přístupem se snažím podpořit druhé v jejich radostném a hravém objevení a přijetí improvizace do života. Nezapomeňte, improvizace je pro každého, nejen pro extroverty!

Tak proč nezkusíte improvizaci i vy? Přijměte výzvu, objevte svou hravost a radost z tvoření a přidejte se k nám na cestě osobního rozvoje prostřednictvím aplikované improvizace. na některém z otevřených kurzů pro veřejnost nebo poptejte firemní workshop či teambuilding na zakázku pro váš tým.

“Společně se členy improskupiny Nepřipravení tvoříme a sdílíme nové formy představení. Nedávno jsem se zastavil u fotografií z naší nové premiéry a uvědomil si naplno, jak nás improvizace spojuje. Na fotografiích z premiéry vidím skupinu lidí, kteří jsou ve svém živlu, ve flow, kompletně napojení a v radosti z toho, že si spolu mohou hrát a blbnout. Je v tom tolik přátelství, lásky k improvizaci, důvěry jeden v druhého, že mne to dojalo. Jsme dokonalí? Nejsme. Jsme herci? Nejsme. Máme možnost se rozvíjet? Ano. A právě to je krása improvizace. Díky ní máme partu, vztahy, jeden druhého a odvahu. Každý jeden z nás do představení a tvorby nové formy vložil duši, na tréninku, při organizaci, zvaní hostů, na jevišti, v režii… Vzniklo nám představení (společný výsledek) a posílil se náš tým, naše spolupráce a napojení (bonus z flow na cestě) – a o to především při společné týmové práci bez naslouchání přebujelému egu jde, ne?

Jaroslav Fabián, principál improskupiny Nepřipravení

Rozhovor pro podcast Zážeh

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“

Elbert Hubbard

Výhody trénování principů improvizace ve vašem životě

Představte si svět, ve kterém vám je věnovaná pozornost, vašim slovům opravdu někdo aktivně naslouchá a reaguje na ně, bere je do hry. Svět plný pozitivních nabídek, ve kterém každý kolem vás má touhu se přirozeně přidat a přihrát, společně zaskórovat. Svět, kde váš příběh je společný, vzniká někde v prostoru mezi vámi všemi a všichni se na něm podílí, protože jim na něm záleží. Svět, ve kterém je chyba brána do hry a je normální. Není vyhledávaná, ani oslavovaná, je prostě běžná a když už se vyskytla, tak se s ní hraje žije dál. Jste tam? Máte představu, jak by vám v tomto světě bylo? To jsou zážitky, které si pravidelně odnášíte z tréninků aplikované improvizace.

Principy, které urychlují bezpečí, hravost a inovace

  • ANO, A…
  • ZKOUŠEJ NOVÉ VĚCI
  • ​VEZMI CHYBU DO HRY
  • NECH DRUHÉHO ZAZÁŘIT
  • BUĎ TADY A TEĎ
  • KDYŽ JE TOHLE PRAVDA, CO JEŠTĚ PLATÍ
  • ZAJISTI SI SVŮJ KOMFORT
  • DĚLEJ NĚCO

Možnosti využití tréninků principů improvizace ve vaší firmě

Improvizace

Manažeři a zaměstnanci, kteří jsou schopnými improvizátory, budou své společnosti spolehlivě řídit v krizích a změnách paradigmat, od technologických průlomů, až po měnící se předpisy a podmínky.

Improvizace se může zdát neslučitelná s přesně definovanými procesy, kterými se řídíme v práci i v našem životě. Náborové týmy často neprověřují schopnosti improvizace a většina programů školení zaměstnanců se zaměřuje spíše na rozvoj vedoucích nebo technických dovedností než na pomoc zaměstnancům, aby se stali lepšími improvizátory. Improvizace je však ve skutečnosti klíčem k organizační agilitě.

Výběr workshopů pro firmy na zakázku:

TRENÉR NA ZMĚNU

Jaroslav Fabián se věnuje divadelní improvizaci již řadu let a je spoluzakladatelem a principálem improvizační skupiny Nepřipravení. Společně s přáteli každý týden věnuje improvizačním tréninkům a seberozvoji v této oblasti minimálně 4 hodiny a pravidelně vystupuje s improvizační show, zápasy nebo s long-formami na prknech oblastních divadel. Při větších skupinách než 10 účastníků spolupracuje v tandemu se zkušenými lektorkami improvizace pro zvládnutí individuálního přístupu a ošetření procesů ve větší skupině. Současně je PCC kouč s tréninkem v oblasti týmového koučování. Více: Zkušenosti a kvalifikace

Improvizace