fbpx
tajemstvi symbolu

7 Tajemství symbolu

1/ RUNA INGUS (><) – Ing symbolizuje jiskru stvoření, životodárnou energii a sílu, jež dává zemi plodnost. Je to oheň v každém z nás, jenž žene člověka vpřed a nutí jej směřovat ke spirituálnímu naplnění, je to síla, jež nás nutí pokračovat, i když věci jdou ztuha. Inguz (Ing) nás učí, že nelze změnit minulost, přítomnost je jediné místo, na které můžeme mít skutečný vliv. Inguz (Ing) nám pomáhá oprostit se od minulosti a upínat zrak k budoucím snům, zatímco žijeme a pracujeme tady a teď.

2/ Runa mívá zkrácený název ING a angličtina převzala ING formu pro trvání sloves, že něco plyne.

3/ Její název (Ing) odpovídá jednomu ze jmen severského boha Freye. Vyjadřuje mužskou plodnost. Padne-li při věštění signalizuje dokončení rozdělané věci. (označuje i orgasmus :))

4/ Zvolená barevnost je souboj ohně a vody. Minulosti a budoucnosti. Žluté slunce / hlava je právě v přítomnosti mezi bylo a bude a světlo ukazuje životní energii člověka, který vědomě je a užívá si život.

5/ Symbol šipek je rovněž symbolem luku a šípu, který vyjadřuje, že je potřeba se nejprve zastavit, natáhnout a ohlédnout se, abychom rychlostí šípu mohli letět vpřed ke svému cíli.

6/ Červená šipka zpět je pak runa KAUNAZ = symbol nápadu, pochodně, která svítí na duchovní cestu. Vyslovuje se, jako české K (jako koučink).

7/ Symbol postavy ukazuje člověka pevně stojícího na zemi v tzv. vítězné pozici HERO s rukama nad hlavou. Vyjadřuje vítězství ducha nad hmotou. Člověka, který ví, co chce a užívá si cestu za svým cílem, než ji dosáhne a pak zaslouženě oslavuje svůj úspěch.

Z INSTAGRAMU