Individuální životní koučink

Individuální životní koučink je vhodný pro řešení řady životních situací, kterým jsme nuceni mnohdy i nechtěně čelit. Je liché se domnívat, že koučování je jen pro vybrané nebo pro pracovní témata. Ve své praxi využívám bohatých zkušeností při rozvoji silných stránek osobnosti, poznatky neurovědců o tom, jak funguje mozek a jak potřebuje mít vybudované podmínky pro bezpečné prostředí pro vytváření nápadů (Neuroleadership tréninky a specializace). Kreativnější osobnosti pak podněcuji k novým nápadům s pomocí koučovacích karet po tréninku L2 Points of you, mezinárodní školy koučování s využitím pauzy k zamyšlení a rozvoji nových pohledů na věc.

Hledáte-li životní rovnováhu, sebedůvěru či jste paralyzováni obavou z opakovaného neúspěchu, přesto cítíte dostatek energie na změnu a realizaci změny, je tu koučink.

Specifika individuálního životního koučinku

Zásadním rozdílem oproti koučování ve firmách je míra osobní angažovanosti klienta na řešeném problému, který se ho silně týká a ovlivňuje kvalitu jeho života. Mozek je tedy pod vlivem emocí a není schopen racionálních řešení, které by za normální situace nabízel mnohem efektivněji. Koučovaný za pomoci pozitivního vlivu kouče prožívá plnější, úspěšnější a spokojenější život.

Rodinná a partnerská témata, řešení mimo partnerských vztahů, mezilidské vztahy obecně, manipulace, finanční či kariérní témata nebo realizace dlouholetého snu, který víte, že chcete, ale nevíte jak jej začít plnit. Jsem připravený vám nabídnout svou pomocnou ruku a provést vás obdobím životních změn.

Kdy je vhodné se nechat individuálně koučovat?

 • Pokud jste připraveni na sobě pracovat a máte chuť na změnu.
 • Když jste připraveni do svého rozvoje investovat nejen finance, ale i čas a úsilí.
 • Neobáváte se otevřenosti při řešení vlastních problémů a situací k řešení.
 • Nechcete se jen ohlížet a hledat viníky, ale pevně uchopit svůj život do rukou.
 • Už máte dost opakování stejných chyb a marných pokusů se změnit.
 • Když chcete makat, makat a makat dokud nebudete mít spokojený život.

Principy koučování

 • Pozitivní směr rozvoje – soustředění se na to, co chci nikoli na to, proč to nedokážu.
 • Zaměření pozornosti do budoucnosti.
 • Zabývat se tím, co mohu změnit, ovlivnit, mít pod kontrolou.
 • Práce se SMART cíli.
 • Odpovědnost za obsah a výsledek nese koučovaný, kouč nese odpovědnost za proces koučování.
 • Vzájemný respekt a respekt k systému, ve kterém fungujeme.
 • Všichni jsme v pořádku, jen vidíme věci z jiného úhlu.
Vladimír Pecha, UX Designer at LexisNexis Risk Solutions

S Jaroslavem jsem zažil svou první koučovací zkušenost. Krom jiných věcí mi Jaroslav pomohl specifikovat své životní hodnoty, což mi usnadnilo rozhodování v pracovním i osobním životě. Doporučuji

Kateřina Froňková

“7let jsem pracovala v marketingu pod vedením Jardy Fabiána. Do ESETu jsem nastoupila jako nezkušený a nesebevědomý zaměstnanec. Jarda byl výborný vedoucí a teamleader. Když se začal věnovat koučinku a stal se z něj certifikovaný kouč,  poskytoval mi hodinu koučování týdně a jeho sezení “tady a ted” zásadním způsobem ovlivnilo mé působení ve firmě. Začala jsem si věřit a postupně získávala respekt mých kolegů. V té době jsem řešila i zásadní změny v mém osobním životě a díky jeho koučinku jsem vše zvládla daleko rychleji a získala potřebný nadhled a sílu. Jarda je opravdový profesionál a navíc má lidský přístup. Jeho koučinkem jsem si uspořádala život a srovnala priority. Nyní vím, co chci a mám sílu a sebevědomí, si zatím jít. Jardo, moc děkuji!”

Průběh koučovací série sezení