Individuální životní koučink

Individuální životní koučink

Nesoudím ►

Kdo jsem, abych vaše téma posuzoval, soudil a hodnotil? Každý máme svoje přednosti a oblasti, ve kterých nám jdou věci pomaleji. Není třeba se obávat, že je vaše téma příliš banální nebo jiní si ví rady a vy ne. Je to váš život.

Nepomáhám ►

V roli kouče je mým cílem, abyste našli sílu, odvahu i cestu, jak vyřešit vše, co vám leží na cestě k vaší spokojenosti. Pokud bych vám odmetal cestičku, co byste dělali, když s vámi nebudu? Je to váš život.

Neradím ►

V roli kouče jsem odpovědný za proces našeho rozhovoru, za načasování a náročnost sezení, nikoliv za řešení situace, o které hovoříme. Nikdo není expertem na to, co zrovna prožíváte a nemá vaše zkušenosti a znalosti. Je to váš život.

Podporuju ►

Jsem přesvědčený, že každý, kdo si uvědomuje jakýkoli problém, zná i řešení. Jen se mu do něj nechce nebo váhá, zda není ještě někde jinde lehčí cesta, jak věc změnit. Nebo jen bojuje se slepým místem, které ještě nestihl/a objevit. Jsem připravený vás podporovat v řešení krok za krokem, být tu pro vás a nabízet vám nové úhly pohledu na řešené situace. Vaše úhly pohledu. Je to váš život.

Hledáte-li životní rovnováhu, sebedůvěru či jste paralyzováni obavou z opakovaného neúspěchu, přesto cítíte dostatek energie na změnu a realizaci změny, je tu koučink.

Jaroslav Fabián

Proč si vybrat právě mně?

Mám schopnost se empaticky naladit a napojit se na vaši náturu a energii a celkovou formu komunikace. Mám řadu různorodých životních zkušeností a vytrénovaný nadhled. To je to, co dělá koučování se mnou jedinečné. Trénuji aktivně schopnost napojování na druhého a komunikaci při divadelní improvizaci každý týden minimálně 3 hodiny. Jednání s lidmi, na různých úrovních připravenosti řešit problém, je mi vlastní z mé praxe (více než 25 let řízení týmů.) Jsem taky rodič, jsem taky partner, jsem taky syn. Jsem člověk. Jako vy.

Kdy se nechat koučovat?

 • Pokud jste připraveni na sobě pracovat a máte chuť na změnu.
 • Když jste připraveni do svého rozvoje investovat nejen finance, ale i čas a úsilí.
 • Neobáváte se mé otevřenosti při řešení vlastních témat.
 • Nechcete se ohlížet a obviňovat, ale pevně uchopit svůj život do rukou.
 • Už máte dost opakování stejných chyb a marných pokusů se změnit.
 • Když chcete makat, makat a makat dokud nebudete mít spokojený život.

Koučink je pro každého

Individuální životní koučink je vhodný pro řešení řady životních situací, kterým jsme nuceni mnohdy i nechtěně čelit. Je liché se domnívat, že koučování je jen pro vybrané nebo pro pracovní témata.

Fakta: Využívám bohatých zkušeností při rozvoji vašich nejsilnějších stránek osobnosti s respektem k tomu, jak funguje mozek, a jak potřebuje mít vybudované podmínky pro bezpečné prostředí pro vytváření nápadů (Neuroleadership tréninky a specializace). Fakta jsou pro rozhodování velmi důležitá, stejně jako plán, strategie a cíle, jak jich dosáhnout.

Intuice: Osobnosti s kreativním duchem podněcuji k novým nápadům s pomocí koučovacích karet Points of you, mezinárodní školy koučování s využitím pauzy k zamyšlení a rozvoji nových pohledů na věc. Pokud v životě dáte spíš na svou intuici, tento styl vedení rozhovoru bude to pravé právě pro vás. Krok za krokem a zábavně a hravě k řešení toho, co vás pálí.

Specifika individuálního životního koučinku

 • Vztah jeden na jednoho (bez zadavatele)
 • Míra osobní angažovanosti na řešeném problému
 • Mozek pod vlivem emocí (není schopen racionálních řešení, které by za normální situace nabízel mnohem efektivněji). 

Na problémy druhých známe snadno řešení a radu. Mým cílem v koučování je podpořit váš nadhled a umožnit vám totéž s vaším tématem.

Jaroslav Fabián

Rodinná a partnerská témata, řešení mimo partnerských vztahů, mezilidské vztahy obecně, manipulace, finanční či kariérní témata nebo realizace dlouholetého snu, který víte, že chcete, ale nevíte jak jej začít plnit. Jsem připravený vám nabídnout svou pomocnou ruku a provést vás obdobím životních změn, ať je téma jakékoli. Pojďme zjistit, zda koučink je metoda, která vám zrovna s tím vaším problémem pomůže během první schůzky.

Jak koučovací sezení probíhá?

 • Začínáme obvykle vyjasněním si tématu hovoru, pravidel vzájemné komunikace tak, jak vám bude vyhovovat.
 • Pravidelnou součástí je rovněž dohoda o výsledku, tedy kam byste chtěl/a během sezení své úsilí směřovat.
 • Kombinací vhodných nástrojů kouče získáte různé úhly pohledu na řešenou problematiku.
 • Pravidelně promyslíte svá řešení do takové míry detailu, které vám dovolí komfortní rozhodnutí o zvažovaných variantách, následují rozhovory o realizaci vámi vybrané cesty.
 • Součástí koučinku jsou akce, které směřují k vašemu cíli, ty si však stanovíte sám a v tempu, které vám bude vyhovat a jste schopný/á následovat.
 • Pravidelnou součástí setkání je rovněž revize dosažených výsledků a dopadů na klienta. 
 • Kouč je trenér na změnu. Nemusíte být na náročné životní či pracovní výzvy sám/sama, ale budete tím, kdo svou situaci nejlépe zná, řeší a budete hledat i svou vlastní cestu k úspěchu.
Individuální životní koučink
Vladimír Pecha, UX Designer at LexisNexis Risk Solutions

S Jaroslavem jsem zažil svou první koučovací zkušenost. Krom jiných věcí mi Jaroslav pomohl specifikovat své životní hodnoty, což mi usnadnilo rozhodování v pracovním i osobním životě. Doporučuji

Individuální životní koučink
Kateřina Froňková

“7let jsem pracovala v marketingu pod vedením Jardy Fabiána. Do ESETu jsem nastoupila jako nezkušený a nesebevědomý zaměstnanec. Jarda byl výborný vedoucí a teamleader. Když se začal věnovat koučinku a stal se z něj certifikovaný kouč,  poskytoval mi hodinu koučování týdně a jeho sezení “tady a ted” zásadním způsobem ovlivnilo mé působení ve firmě. Začala jsem si věřit a postupně získávala respekt mých kolegů. V té době jsem řešila i zásadní změny v mém osobním životě a díky jeho koučinku jsem vše zvládla daleko rychleji a získala potřebný nadhled a sílu. Jarda je opravdový profesionál a navíc má lidský přístup. Jeho koučinkem jsem si uspořádala život a srovnala priority. Nyní vím, co chci a mám sílu a sebevědomí, si zatím jít. Jardo, moc děkuji!”