fbpx

Koučink je řemeslo – tvrdí certifikovaný kouč

Koučink je řemeslo – tvrdí certifikovaný kouč

“Stejně jako při řemeslné tvorbě je důležité, aby byl kouč od fochu, ale i umělec. Měl by mít dovednosti, vyjasněné zadání a schopnost přitom trpělivě vyčkávat, co přinese rozhovor s klientem, netlačit na materiál. Stejně jako výpal v peci dodá glazuře na keramice unikátní vzhled, který ji vnutil oheň pece, v koučování je to vášeň a zapálení koučovaného klienta pro svou věc.  Je kriticky důležité, aby kouč ovládal všechny nástroje, které je ideální na danou práci použít, aby klient vymyslel něco nového. Kouč se především nesmí bát si ušpinit ruce, třeba i nepříjemnou pravdou. Není nic horšího než špatný řemeslník na životní změnu.”

Jaroslav Fabián, PCC – certifikovaný kouč

K čemu vám bude certifikovaný kouč?

Při výběru kouče pro váš rozvoj stojíte před nelehkým úkolem. Vámi vybraný certifikovaný kouč by měl dodržovat standardy profesionálního koučinku dané respektovanou autoritou a současně být “tím pravým” právě pro vás. Je to podobné, jako hledat důvěryhodného lékaře nebo vhodného řemeslníka na opravu domu. Vaše důvěra v jejich schopnosti je polovinou cesty k úspěchu. Stručně řečeno je dobré vědět, že kouč zvládá své řemeslo a má prokazatelně potřebné kompetence

Základní kompetence profesionálního ICF koučování

 1. Dodržování etického kodexu a profesionálních standardů
 2. Definice dohody pro koučink
 3. Vytvoření důvěry a blízkosti s klientem
 4. Koučovací přítomnost
 5. Aktivní naslouchání
 6. Užívání silných otázek
 7. Přímá komunikace
 8. Rozvoj sebeuvědomění
 9. Navrhování akcí
 10. Plánování a stanovení cílů
 11. Řízení rozvoje a odpovědnosti

Certifikovaný kouč jako garant spokojenosti

“Klienti, kteří spolupracovali s ICF certifikovanými kouči, byli obvykle více spokojeni a doporučili koučink ostatním. Rovněž 84 % klientů, kteří zažili koučování, prohlásili, že je pro ně důležité, aby kouč byl certifikován.”

průzkum 2010 ICF Global Consumer Awareness Study

Garantem služeb Vím, co chci je Ing. Jaroslav Fabián, MBA, PCC, aktivní člen mezinárodní federace koučů ICF. V případě jakékoli pochybnosti související s profesionalitou poskytovaných služeb je připraven řešit vše ke klientově spokojenosti.

Proč si vybrat právě mně?

Mám schopnost se empaticky naladit a napojit se na vaši náturu a energii a celkovou formu komunikace. Mám řadu různorodých životních zkušeností a vytrénovaný nadhled. To je to, co dělá koučování se mnou jedinečné. Více než 300 hodin akreditovaného vzdělávání ICF a 800+ hodin koučování. Navíc trénuji aktivně schopnost napojování na druhé při divadelní improvizaci, a to každý týden minimálně 3 hodiny. Jednání s lidmi, na různých úrovních připravenosti řešit problém, je mi vlastní z mé manažerské praxe (více než 25 let řízení týmů.) Jsem taky rodič, jsem taky partner, jsem taky syn. Jsem člověk. Jako vy.

Jaroslav Fabián, PCC

Koučink je řemeslo - tvrdí certifikovaný kouč

Přihlášení k odběru obšťastníku


Chci odebírat obšťastník Vím, co chci s informacemi o termínech otevřených kurzů a nových článcích v blogu z oblasti osobního rozvoje s frekvencí maximálně jednou měsíčně.

WebForm nenalezen