fbpx
Ing. Jaroslav Fabián, MBA, PCC

Ing. Jaroslav Fabián, MBA, PCC

Jsem trenér na změnu

Celý život podporuji firmy i lidi v objevování vlastní jedinečnosti. Vytvářím bezpečný prostor a podmínky pro získání nadhledu nad řešenou situací, abyste mohli lépe pochopit své možnosti a rozhodnout se, jakým směrem se vydat. Stále se učím a nevím dost, ale pátrám, objevuji a sdílím své zkušenosti, abych obohatil a byl obohacen druhými. Mou vášní je vědomě zpomalené plynutí při plavení se lodí po kanálech či řekách a prožívání přítomnosti na divadelních prknech s improvizační skupinou Nepřipravení. Mou láskou je moje rodina, mé dvě děti a jsem silně spoután s rodnými Horními Počernicemi, kde žijeme po celé generace. Snažím se vrátit našemu domu zpět jeho lesk a krásu z první republiky a vybudovat centrum pro osobní rozvoj a relaxaci Vím, co chci. Kéž i vám se sny plní, tím, že pro ně něco uděláte.

Jaroslav

 • Director of Global Marketing Excellence,
  ESET (od 2024)
 • Ředitel marketingu ESET ČR (od roku 2005 do 2023)
 • Vicepresident of Strategic Partnership and Communication International Coaching Federation Czech Chapter (2022-2023)
 • Trenér na změnu Vím, co chci (aplikovaná improvizace, sebepoznávací workshopy, práce s týmy, školení)
 • Professional Certified Coach
 • Principál improvizační skupiny Nepřipravení
 • Otec dvou náctiletých dětí
 • Praxe v oboru Marketing od roku 1996
 • 20 let zkušeností v managementu IT firem v Česku
 • VŠ vzdělání v oboru ekonomie, management a marketing
 • PCC certifikace koučovacích dovedností u mezinárodní federace koučinku ICF
 • Akreditované kurzy ICF, MŠMT rekvalifikační kurz KOUČ
 • Otevřená a přímočará osobnost
 • Náročný a na cíl orientovaný manažer, kouč i mentor

Členství a organizace

Ing. Jaroslav Fabián, MBA, PCC
Aktivní člen #009334911I
Ing. Jaroslav Fabián, MBA, PCC
Aktivní člen od roku 2021
(dříve Mastermind klub)
Ing. Jaroslav Fabián, MBA, PCC
Členství v rámci profesní unie
Služby pro podnikání a ostatní

Jsem PCC kouč

Jsem certifikovaný Brain-based kouč s mezinárodní certifikací PCC (Professional Certified Coach), vytvářím bezpečný prostor a podmínky pro získání nadhledu mých klientů nad jejich situací, aby mohli lépe pochopit své možnosti a rozhodnout se, jakým směrem se vydat. A to vše s respektem k individuálním volbám, hodnotám a jedinečnému pohledu na svět. Nesoudím, nepátrám, nabízím nové úhly pohledu. Ty totiž mohou být využity k tomu, aby si klienti vybrali svůj správný směr cesty i tempo, které jim bude nejlépe vyhovovat. Pokud vnímám nějaký nesdělený obsah mezi řádky, neváhám jej použít pro jejich dobro. Věřím, že profese kouče si zaslouží oficiálniálnější definici a oporu v očekávaných kompetencích a etických zásadách, stejně jako ostatní obory v oblasti osobního rozvoje. Proto jsem aktivním členem Mezinárodní federace koučinku a jako dobrovolník se podílím i na jejím vedení v roli viceprezidenta, zvoleného na funkční období 2022-2024 členskou základnou ICF ČR. Máte chuť se pustit do společného objevování svých možností a potenciálu?

Jsem lektor

Jsem vášnivý lektor, který miluje vzájemné sdílení znalostí a dovedností s ostatními. Společně s týmem zkušených kolegů vytvářím zážitkové workshopy pro firmy i jednotlivce. Máme v zásobě širokou škálu témat, která zahrnuje marketing, management, komunikaci a sebepoznávací a rozvojové kurzy. Naše workshopy jsou obvykle obohaceny o aplikovanou improvizaci, využití kreativních koučovacích karet Points of You, které přinášejí nový rozměr učení. Pokud potřebujete pomoc s týmovou spoluprací ve vaší firmě, rád se stanu vaším týmovým koučem a pomohu nastavit efektivní týmovou dynamiku, komunikaci a respektující spolupráci se společnou vizí. Takže pokud hledáte někoho, kdo vás nejen naučí, také vás bude bavit a inspirovat, jsem tu právě pro vás!

Jsem principál a improvizátor

Společně s kamarádkami jsem založil improvizační skupinu, později zapsaný spolek Nepřipravení, který je jedním z nejaktivnějších v oblasti veřejného vystupování a šíření dobrého jména divadelní improvizace po celém Česku a začali jsme i s vystoupeními na Slovensku. Ujal jsem se řízení spolku v roli principála a v partě s mou Mondieu kamarádkou Monikou jej řídíme se zásadou “Tvoříme a sdílíme”. Přinášíme nové formy představení s tím, že naším cílem je jejich vytvoření, trénování, představení veřejnosti a sdílení s dalšími improvizačními skupinami, se kterými se přátelíme pro vzájemnou inspiraci a radost ze hry. Kouzlo improvizovaného divadla tkví ve skutečnosti, že vše, co diváci vidí vzniká přímo před jejich zraky na zadání z publika. V živém představení mají tak příležitost vnímat, jak hráči spolupracují, pracují s chybami, radují se i zvládají obtížné chvilky tak, aby celý příběh v závěru vytvořil celek. Nebo taky ne. bez zbytečných nároků, bez scénáře, ale p s poctivou dřinou a nasazením a pravidelným tréninkem dovedností jsme zodpovědně Nepřipravení.

Jsem marketingový expert

Už v devadesátých letech jsem se ponořil do fascinujícího světa marketingu, když jsem začínal v oddělení propagace. Přes produktový marketing, tvorbu portfolia a organizaci a moderování konferencí o bezpečnosti dat a Y2K jsem se postupně propracoval až do vedení, kde jsem se zaměřil na strategický marketing. Jsem hrdý na to, že se mi podařilo vybudovat značku ESET v ČR na pozici jedničky ve finančním vyjádření na trhu antivirových řešení (dle IDC CEMA průzkumu 2019). Navíc jsem autorem prvního partnerského programu a portálu ESET v ČR. V roce 2015 jsem byl finalistou prestižní soutěže CORK – Czech Marketing Awards. Nejnovější výzvou je práce v globálním týmu společnosti ESET na pozici Director of Global Marketing Excellance. To jsou výjímečné momenty mého profesního života.

Pro mě osobně je marketing především příležitostí k využívání kreativity a zdravého rozumu za účelem dosažení dlouhodobých cílů. Co mě na marketingu neustále fascinuje, je schopnost kreativně zpracovat ucelenou a smysluplnou komunikaci, nabídku, cenotvorbu, efektivní distribuci a hlavně celkový produkt včetně služeb tak, aby v jedinečném nastavení fungovaly na vybraném trhu a lidé za něj byly ochotni zaplatit a vnímat svou dobrou volbu, šířit reference a být věrní, důvěřovat značce.

Marketing je nekončící plavba lodí ve vlnách, kdy je třeba neustále ladit kurz a sledovat okolí, okolní plavidla, poryvy a silné trendy a pružně reagovat na změny včasným otočením kormidla, bez toho se značka dlouhodobě na vrcholu udržet nedá. Jsem velikým přítelem konzistentnosti značky a změny bychom měli činit s rozmyslem a jasným záměrem, nejen proto, že nás něco omrzelo. K tomu potřebujeme zralé profesionály a dobré lidi.

Marketing je disciplína, která dokáže spojit síly všech členů týmu – od analytiků, přes psavce, umělce s grafikou, až po organizačně schopné jedince se smyslem pro detail. Má svá pravidla a není radno se jim bezdůvodně vzpírat. Takže pojďme ve svých týmech společně objevovat kouzlo marketingu a tvořit úspěšné značky!

Blížící se kurzy pro veřejnost

Certifikáty a školení

NázevVzdělávací instituceHodinyTyp tréninkuRok ukončeníCertifikát
PQ Coach ProgramPQ Coaching80CCE2023
Leaders League programLifeUp50Online trénink + osobní koučink2023
ICF certifikace PCCICFZKOUŠKA2022Náhled
Creative Practice Workshop L2Points of you18CCE2021Náhled
Hello Points Workshop L1Points of you6CCE2021Náhled
WBECS 2020 Full-Summit: Pro Coach LevelWBECS60Online trénink2021Náhled
WBECS 2020 Pre-Summit: Pro Coach LevelWBECS6Online trénink2021Náhled
ICF: Continuing Coach Education (CCE) in the area of Core Competency and Ethics.ICF3Coaching Ethics2021Náhled
SIG: Osobná značka kouča a jej využitie v bizniseICF ČR2Profesní vzdělávání2021Náhled
GSE2x: Leaders of LearningHarvardX100Vzdělávání2020Náhled
Professional CoachNeuroleadership125,5Intenzivní trénink2019Náhled
MŠMT: rekvalifikace koučMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovyRekvalifikace s akreditací MŠMT2019Náhled
Certifikace ACCICF Global2018
Týmové koučováníNeuroleadership20ICF ACSTH2017Náhled
Brain-based Coaching Certificate – International Coaching Federation (ICF) Accredited programNeuroleadership76ICF ACSTH2015Náhled
How to build a strong BrandMarty Neumeier24Bez ICF akreditace2012
Manažerský vzdělávací programGlobtime Consulting500+2012-2016

Člen ICF – Mezinárodní federace koučů, Individual Member ID #009334911, vystudoval marketing a management firem a celý život pracuje v segmentu informačních technologií. Od roku 2005 je členem managementu, marketingovým ředitelem společnosti ESET Česká republika.

Interview pro podcast Oldschooler (2020)

Rozhovor pro podcast Oldschooler’s

Interview pro podcast Zážeh (2023)