fbpx
pronajem

Pronájem s duší první republiky

Vím, co chci je prostor pro školení, pracovní jednání i přátelská setkání. Rádi vám připravíme cenovou nabídku dle vašich individuálních potřeb.
Prostory si lze pronajmout jednotlivě nebo i několik najednou pro účely firemního setkání, zájmových setkání, pravidelných tréninků či poskytování služeb v oblasti osobního rozvoje, koučování a terapie.

Pronájem prostor

  • Trenérna 25 m2 se samostatným vstupem z ulice Plkovská se sdíleným zázemím (2x wc, sprcha, kuchyně)
  • Koučovna 25 m2 secesní historický interiér, uklidňující tlumené barvy, krb, stůl pro 4 a 2 křesílka (k dispozici pouze k dlouhodobému sdílenému pronájmu od H2/2024)
  • Kanceláře 25 m2 + 15 m2 (dlouhodobě pronajato)
  • Půdní loft 85 m2 (v rekonstrukci, k dispozici od 2025)
  • Byt 3+1 100 m2 se samostatným vchodem a parkovacím stáním ve dvoře (v rekonstrukci, k dispozici od 2025)

Pravidla pronájmu naleznete zde

V případě zájmu o více informací pište na info@vimcochci.cz

Z historie domu

Nabízíme ke krátkodobému i dlouhodobému pronájmu prostory v domě s příběhem z první republiky, který jsme se rozhodli vyprávět dále ve formě sdíleného prostoru k osobnímu rozvoji i relaxaci.

Dům Plkovská 132, Praha 9 (dříve Tyršova) byl postaven pradědečkem Leopoldem Suchánkem na přelomu 19tého a 20tého století se záměrem vybudovat prosperující řeznictví a uzenářství pro obec Karlín a Horní Počernice. Pradědeček Leopold byl velmi úspěšným podnikatelem, starostou Sokola i donátorem obce Horní Počernice, věnoval například své pozemky na vybudování tenisových kurtů T. J. Sokol v Otovické ulici (za první republika Husova).

Dům byl opakovaně upravován pro účely řeznictví, až do doby jeho zabavení státem v padesátých letech. Během období socialismu v něm sídlili nejprve podniky státní masna, později kanceláře autoservisu a lakovny, sklady nábytku a archivy tiskáren. Po znovunabytí majetku mou babičkou Alenou Martinkovou byl dům v dezolátním stavu užíván několika generacemi rodiny bez možnosti investovat do jeho záchrany.

Jsem pravnukem silného a poctivého muže, který je mým vzorem, ačkoli jsme se nikdy osobně nesetkali a rozhodl jsem se nenechat to, co začalo jako silný příběh bez pointy. Jsem poctěn, že jsem mohl hospodářskou budovu přestavět na rodinný dům a nyní v původním rodinném domě otevřít prostor pro osobní rozvoj a relaxaci. Se solidními zájemci o pravidelné či krátkodobé pronájmy se rád podělím o tento kouzelný prostor.