Manažerský koučink

Podpora manažerů

Manažerský koučink je vhodný pro vyšší a střední management a soustředí se na podporu rozhodování při tvorbě plánů a strategie na další období. 

Nejčastějšími koučovanými tématy jsou rozhodovací dilemata, time-management, komunikace s podřízenými či společníky a podpora manažera v soustředění na výkon a výsledky.

Vím, o čem je řeč

“Klientům z řad vrcholových manažerů se nejčastěji věnuji osobně, vzhledem k vlastním zkušenostem z top managementu české pobočky společnosti ESET. Koučink sice není o poskytování rad, ale umět rychle vnímat význam sdělení mezi řádky bez zbytečného zabíhání do detailů je vnímáno pozitivně .” uvádí Ing. Jaroslav Fabián, MBA, ACC (ICF)

Manažerský koučing má cíl

Rozsah spolupráce je daný smlouvou o koučování a potřebou manažera. Na začátku si klient osobně s vybraným koučem vyjasní konkrétní podobu a oblasti koučování, dohodnete se na době trvání, cíle kterých chce dosáhnout.

Díky unikátním technikám Neuro koučinku využívajícího poznatky neurovědy o fungování mozku získá klient především klid na vlastní zodpovědná rozhodnutí a plánování. Koučovaní manažeři velmi často trpí syndromem osamocení na vrcholu korporátní pyramidy a oceňují bezpečné prostředí pro uspořádání myšlenek pod vedením zkušeného kouče s certifikací.

Kdy je vhodný manažerský koučink

  • při potřebě bezpečného prostředí pro vlastní tvorbu strategie a plánů
  • pro posílení manažerských kompetencí
  • pro zbavení manažera nejistoty v rozhodování
  • pro stabilizaci komunikace a vztahů na pracovišti
  • při přípravě na náročné klíčové úkoly (tvorba strategie, plánování, výběr pracovníků, propouštění, systém hodnocení)
  • při nástupu do nové pracovní pozice kdy vše komplikuje nové prostředí a neexistence pevných vazeb
  • pro podporu zavádění náročných změn v organizaci