Exekutivní koučink

Exekutivní koučink

Rozvoj klíčových talentů ve firmě

Exekutivní koučink je obvykle zadáván zaměstnavatelem, který definuje oblasti rozvoje pro vybraného klienta. Jde tedy o dohodu 3 osob, kdy vždy pevně dodržujeme písemné dohody ohledně sdílení dat či pokroku a preferujeme přítomnost koučovaného klienta u rozhovorů se zadavatelem.

Nejčastějšími koučovanými tématy jsou výkonnost, konkrétní dovednosti, komunikace, týmová spolupráce, ale i nalezení rovnováhy osobního života a práce, jako prevence syndromu vyhoření apod.

Exekutivní koučink
Adam Lohniský, Technical Sales Manager Poultry

S Jardou jsme začali spolupráci více než před rokem, na základě doporučení. V té době jsem byl v situaci ,,životního tápání“. V koučink jsem nikdy moc nevěřil, bylo to pro mě dost neuchopitelné a často dost sluníčářské. Nicméně, po prvním sezením s Jardou jsem zjistil že tohle určitě nebude snůška motivačních bullshitů které bych jako vždy ukončil. Místo toho to byla zábava a dřina v jednom. Jarda mi svým systematickým přístupem, nenásilným vedením, trefnými otázkami, často velmi náročnými, pomohl abych si sám našel své 3 kotvy o kterých vím, že jsou tím co opravdu v životě chci.

Exekutivní koučing má daný rozsah

Rozsah spolupráce je daný smlouvou o koučování, ale okolím vnímaných změn obvykle klient dosáhne v rozmezí 3 – 6 měsíců pravidelné spolupráce. Na začátku si zadavatel osobně s vybraným koučem vyjasní konkrétní podobu koučování, dohodnete se na době trvání a nastaví oblasti požadovaného rozvoje klienta, cíle kterých chce dosáhnout.

Díky unikátním technikám Neuro koučinku využívajícího poznatky neurovědy o fungování mozku získá klient nové vzorce chování a návyky. Koučovaní obvykle potřebují vyřešit náročné situace, v nichž se nacházejí. Často jde o sladění pohledu na situaci z hlediska vedení či nadřízených. Jedná se o koučink zaměřený na konkrétní nastavené oblasti a cíle.

Exekutivní koučink
Tomáš Krotký, Channel Sales Manager ESET

Do nedávna jsem o sobě mohl mluvit jako o obchodníkovi s téměř dvacetiletou praxí, v rámci které, jsem absolvoval nespočet nejrůznějších školení a kurzů. Přečetl jsem pár moudrých knih a získal od života a kamarádů spoustu zkušeností. Po roce koučování s Jaroslavem bych mu chtěl poděkovat. Nejen za jeho trpělivost a profesionalitu, ale především za to, že i někomu kdo už v životě vyzkoušel několik rolí, pomohl odstartovat další zajímavou disciplínu. Varování případným zájemcům o koučink: “Rozhodnutí vždy zůstane na vás. Jde jen o to, kdy a jak k němu dojdete.” Dnes mohu potvrdit, že to mé rozhodnutí bylo správné.”

Kdy je vhodný exekutivní koučink?

 • při potřebě ujasnění si postupu v konkrétním projektu a řešení průběžných situací s tím spojených
 • pro posílení vybraných kompetencí klíčového zaměstnance
 • pro sebeprosazení, sebevědomí a posílení osobnostních prvků
 • pro zbavení nejistoty v rozhodování
 • pro hledání rovnováhy mezi pracovním a osobním životem
 • při eliminaci nepříjemných pocitů při prezentacích a jednáních
 • pro stabilizaci komunikace a vztahů na pracovišti
 • při přípravě na náročné klíčové úkoly
 • při nástupu do nové pracovní pozice
 • pro podporu zavádění náročných změn v organizaci
 • pro posílení kompetencí lídra týmu či projektu
 • pro zbavení se nejistoty v rozhodování
 • při nástupu do nové práce, kdy vše komplikuje nové prostředí a neexistence pevných vazeb

Transformační koučink

Sezení s klientem probíhá obvykle v sériích po 6 – 12 sezení dle potřeby a preference klienta. Frekvence sezení je nejvýhodnější jednou za 2 týdny při dlouhodobém cíli, každý týden při podpoře rychle realizovaných změn a rozhodování zásadních dilemat bez odkladu. Vše je dohodnuto předem a stává se součástí dohody o koučování.

 • Osobně probíhá koučink na dohodnutém místě a času. Obvyklá délka schůzky je 90 minut.
 • Online probíhá koučink buď jako videohovor (vidíme se), anebo audio hovor, nemáte-li na počítači kameru nebo je slabší internetové připojení. Výsledky jsou srovnatelné se schůzkami osobními. Naopak někdy i subjektivně efektivnější pro více prostoru na vnitřní přemýšlení během sezení.
 • Po telefonu mnohdy zůstává klient více ve svých myšlenkách a není rušen vizuálními podněty okolí. Vše podle preferencí.

Myslíte to se změnou vážně?

Cílem prvního online setkání s PCC koučem je vyjasnění, zda koučování je vhodnou metodou řešení vaší situace, krátká ukázka stylu koučování a vzájemné seznámení. Vše pro vaše rozhodnutí o důvěře v kouče a jeho přístupu a nastavení podmínek spolupráce. Zvýhodněná cena 1000 Kč za toto setkání bude odečtena z budoucí případné uzavřené dohody formou slevy z ceny zvýhodněného balíčku koučovacích sezení.