fbpx
Improvizace pro rozvoj týmu

Improvizace pro manažery

Rozvíjejte své vůdčí schopnosti pomocí improvizačních cvičení pro manažery.

Improvizační techniky nejsou určeny pouze pro kreativní profesionály, herce a komiky. Umění improvizačního divadla je dnes celosvětově uznáváno jako jedinečný a účinný nástroj pro rozvoj profesních měkkých dovedností.

Jaroslav Fabián, PCC | trenér na změnu a principál improvizační skupiny nepřipraveni.cz

Být inspirativním vedoucím znamená, že musíte vzbuzovat důvěru lidí kolem sebe. Tu si můžete skutečně získat pouze tehdy, pokud máte důvěru i sami v sebe. Improvizační trénink vás postupně krok za krokem zavede bezpečně do nových a neznámých situací a vy se naučíte, jak se s nimi vypořádat a jak zlepšit způsob, jakým reagujete na nejistotu a jak si zachovat kontrolu nad sebou samým a v případě potřeby i nad ostatními.

Manažeři – vedoucí týmů nebo oddělení – musí prokázat schopnosti skvělého komunikátora, ale také schopnosti posluchače a vyjednavače, když podávají zprávy svým nadřízeným. Zachovat si chladnou hlavu pod tlakem, ale také být schopen rychle reagovat na krizové situace nebo kreativně přemýšlet a rozvíjet nové iniciativy a nápady v nestálém prostředí.
Improvizační principy tříbí všímavost, naslouchání a efektivní komunikaci, což jsou všechno dovednosti, které jsou pro práci manažera zásadní.
Workshop Aplikovaná improvizace pro manažery umožňuje lidem se uvolnit, zasmát se, ale také zažít nové situace a navázat nová spojení. Dává lidem povolení k selhání a oslavám pokusů druhých. Připomíná, že je třeba naučit se být pozorný k nejtiššímu člověku v místnosti a zároveň udržet krok s tím nejhlasitějším. Trénink improvizace postaví účastníky do řady situací a povzbudí je k tomu, aby našli a využili zdroje, o kterých ani nevěděli, že je mají.

Očekávejte výzvy, jemné pobídky ke hře s vašimi obvyklými rolemi i proti nim a k zabydlení obrovského prostoru mimo vaši komfortní zónu, kde se skutečně skrývá kouzlo. Neexistuje žádná jiná forma školení, která by byla tak zážitková, ztělesněná a trvalá.

Jak probíhají tréninky pro manažery?

  • Osobně v prostorách trenérny na změnu mimo vaše pracoviště zatížené rušivou atmosférou a odbíháním k počítači.
  • V uzavřené bezpečné skupině po 5-10 účastnících na 1 trénink.
  • Pod vedením zkušeného improvizátora a lektora, kouče.
  • Bez cílů, ambic uspět na prvním setkání.
  • Závazek k sérii 6ti večerních tréninků po 2,5 hodinách jednou za dva týdny (mezitím si principy odžíváme na pracovišti a sledujeme, jak se nám mění nastavení).
  • Vše je variabilní a na domluvě se zadavatelem (místo, čas i rozsah)

Pro více informací a individuální nabídku mne neváhejte kontaktovat

TRENÉR NA ZMĚNU

Jaroslav Fabián se věnuje divadelní improvizaci již řadu let a je spoluzakladatelem a principálem improvizační skupiny Nepřipravení. Společně s přáteli každý týden věnuje improvizačním tréninkům a seberozvoji v této oblasti minimálně 4 hodiny a pravidelně vystupuje s improvizační show, zápasy nebo s long-formami na prknech oblastních divadel. Při větších skupinách než 10 účastníků spolupracuje v tandemu se zkušenými lektorkami improvizace pro zvládnutí individuálního přístupu a ošetření procesů ve větší skupině. Současně je PCC kouč s tréninkem v oblasti týmového koučování. Více: Zkušenosti a kvalifikace

Improvizace pro manažery