Firemní vzdělávání a kurzy

Vzdělávání je celoživotní cestou, po které jdeme a zjišťujeme, že stále nevíme dost. Je fascinující, nekonečná, poutavá a dobrodružná, místy umí být i otravně náročná a kamenitá. Každopádně to ohlédnutí na konci každé etapy stojí za to.

Ing. Jaroslav Fabán, MBA, PCC

Co školím

Nabízím kurzy a zážitkové workshopy v klíčových oblastech komunikace a týmové spolupráce, marketingu a managementu firem a navíc lekce v dovednostech jak zaujmout, pobavit či zazářit. Kurzy vedu metodou praktických nácviků s využitím dovedností trénovaných v oblasti improvizace a týmového koučování. Rozšiřování obzorů je totiž zábava.

Jak to dělám

 • Zjistím úroveň seznámení s tématem všech účastníků, cíle a očekávání, srovnám množství teoretických předpokladů, se kterými budeme pracovat.
 • V dalších částech kurzu/workshopu zařazuji praktická cvičení nebo nácviky pro upevnění nově nebo znovu připomenutých znalostí v nových úhlech pohledu – aplikované do světa posluchače.
 • Všechna témata přizpůsobuji složení a prioritám účastníků.
  Impuls během kurzů doporučuji podpořit následnou diskusí o praktické aplikaci v časovém odstupu 2-3 týdnů s lektorem. Dobře víme, jak je obtížné po návratu z kurzu dovednosti aplikovat v záplavě každodenní rutiny.
 • V případě zájmu pomáhám reálnému využití znalostí v praxi formou navazujících individuálních navazujících schůzek s vybranými členy týmu či ve skupině formou individuálního či týmového koučinku.

Nabídka témat jako bonboniéra

Oblasti, které nabízím jako samostatné kurzy pro firmy či skupiny, lze případně kombinovat dle účelu a cíle firemního vzdělávání, po konzultaci se zadavatelem.

Upřesnění požadavků a cenová nabídka

Nabízím vám nezávaznou iniciační schůzku ohledně zjištění vašich požadavků, jejichž výstupem bude cenová nabídka na míru. Nemám rád jen suchou teorii, ale zážitkové vzdělávání. V případě větších skupin při vedení workshopů zajišťuji spolupráci s osvědčenými a zkušenými parťáky v tandemu z řad spolupracujících lektorů.

Jaroslav Fabián

Vystudoval ekonomii, marketing a management. Celý svůj profesní život věnoval objevování jedinečnosti firemních i osobních značek a jejího využití v komunikaci. Se svou vrozenou empatií a potřebou práce s lidmi v týmu nabízí tzv. brain-based koučování, práci s fotografií v osobním rozvoji a trénování principů aplikované improvizace.

 • Ředitel marketingu společnosti ESET v ČR od roku 2005
 • Certifikovaný PCC kouč
 • Zakladatel improvizační skupiny Nepřipravení
 • Aktivní člen Mastermind klubu a Mezinárodní federace koučů ICF.
 • Lektor Vím, co chci
Jaroslav Fabián