fbpx

Člověk dokáže nejvíc ve chvíli, kdy zapomíná na čas | Rozhovor s Jaroslavem Fabiánem

Člověk dokáže nejvíc ve chvíli, kdy zapomíná na čas | Rozhovor s Jaroslavem Fabiánem

Z podcastu Oldschooler’s

Tomáš Nezmeškal: Dámy a pánové, vítejte u dalšího dílu podcastu Oldschooler´s. V našem podcastu představujeme zkušené byznysmeny a významné osobnosti. Dozvíte se, jak je formovaly jejich zkušenosti, jakými cestami se ubíral jejich život, jaké je potkaly úspěchy a jaké zažily pády, jak se dopracovaly ke svým zkušenostem a z jakých zdrojů čerpají inspiraci pro současnost.

Zkušenosti našich hostů přesahují jednu generaci. Všichni se narodily za socialismu. Jak se změnil svět před jejich očima? U mikrofonu je Tomáš Nezmeškal.

Dnes se setkáme s Jaroslavem Fabiánem. Jaroslav je pražák,  ACC certifikovaný kouč (dnes již PCC pozn.), mentor a lektor spolupracující na osobním rozvoji, tréninku myšlení a podpoře realizace změn klientů.

Ve své manažerské praxi se specializuje na strategie značek a řízení prodejních kanálů již více než 25 let. Je fanoušek divadelní improvizace a zakládající člen improvizační skupiny Nepřipravení.

Tomáš Nezmeškal: Dámy a pánové, Jaroslav Fabián … Jaroslave, ahoj.

Jaroslav Fabián, PCC: Ahoj Tomáši. Děkuju za pozvání.

Tomáš Nezmeškal: Řekneš nám něco o své profesní dráze? Jak jsi se posunul od elektro studií ke koučování? Jak do toho vpadl marketing a management do těchto věcí?

Jaroslav Fabián, PCC: Tady tě malinko upřesním, studoval jsem elektrotechnickou průmyslovku slaboproud, potom jsem pokračoval dál na studia ekonomie na vysoké škole. Co se týče studia elektra to začalo, kdfyž jsem jako malý kluk chodil do počítačového kroužku a programoval na íqéčkách a máma dělala na terminálech a měl jsem narýsovanou cestu, že počítače mají budoucnost, což se posléze i stalo. Rychle jsem však poznal, že ta škola není pro mně, protože mne oblékli montérky aprdli mne k soustruhu,… Pochopiul jsem, že technický odborník ze mne nebude a slíbil jsem si, že to nikdy dělat nebudu. Na druhou stranu mi to zbavilo strachu z jakékoli aplikace, operačních systémů a prostředí a rád se učím,… Vysokou školu jsem vystudoval až při práci a s rodinou. …. více ve videu

Tomáš Nezmeškal: Už 15 let jsi pod značkou ESETu. Neupadne člověk po takové době do určité strnulosti?

Jaroslav Fabián, PCC: Ta cesta byla delší,. logická. Když jsem v osmnácti hledal, co budu dělat, veděl jsem jen to, co nechci. Píchnul jsem prstem do inzerátů, zavolal a oni mne vzali,… Studoval jsem marketingový rekvalifikační kurz CIMA, postupně jsem skončil se zkušenostmi s budováním prodejních kanálů produkce eventů,… více ve videu

Tomáš Nezmeškal: Tys pracovně hodně cestoval po světě, dnes říkáš, že si vážíš rodné hroudy. Proč takové prohlášení, jinde to nebylo dobré?

Jaroslav Fabián, PCC:

Tomáš Nezmeškal: S tvým jménem se pojí projekty jako Internet Blackbox u Národního divadla, natáčení českých internetových hrdinů, poslání loga do stratosféry? O co jde?

Jaroslav Fabián, PCC:

Tomáš Nezmeškal: Ty se zabýváš improvizací. Jaká je to aktivita? To se někde s někým scházíš, nahodíte téma a na něj vymýšlíte nějaké repliky?

Jaroslav Fabián, PCC:

Tomáš Nezmeškal: To znamená, že i aktivně vystupuješ někde před publikem? A improvizuješ natvrdo, anebo to máš nějak připravené?

Jaroslav Fabián, PCC:

Tomáš Nezmeškal: Zkusme trochu rodinu. Vím, že máš dvě děti, jak jim zprostředkováváš kontakt s dobou svého mládí?

Jaroslav Fabián, PCC:

Tomáš Nezmeškal: Co bude dál? Kam to může pokračovat? Ty si rád kladeš tyto otázky …

… a jsme na konci našeho povídání. Čas rozhovoru vypršel. Dnes si s námi povídal Jaroslav Fabián.


Videopodcast – plná verze rozhovoru

Přihlášení k odběru obšťastníku


Chci odebírat obšťastník Vím, co chci s informacemi o termínech otevřených kurzů a nových článcích v blogu z oblasti osobního rozvoje s frekvencí maximálně jednou měsíčně.