fbpx

7 zážitků pro vyrovnaný den

7 zážitků pro vyrovnaný den

Podle neurovědců a článku, který publikoval David Rock v časopise Forbes již v roce 2014 existuje skvělý recept na to, jak si každý den užít naplno a napomoci efektivnímu fungování vašeho mozku.

“Váš mozek potřebuje zažít sedm různých typů zážitků, aby fungoval co nejlépe – a v ideálním případě byste všech sedm typů zážitků měli stihnout za jeden den.”

David Rock, ředitel NeuroLeadership Institute a autor knihy Your Brain at Work

Zkuste zařadit těchto sedm zážitků pro vyrovnaný den do svého rozvrhu a uvidíte, jak se váš život promění k lepšímu:

 1. Ponořte se do toho, co děláte
  Když se opravdu soustředíme na něco, co děláme, naše šedá kůra dostane pořádný trénink a bude pracovat dlouhodobě ještě lépe. K soustředěné inovativní činnosti a přemýšlení je třeba si vytvořit podmínky, nebýt rušeni a dát si čas.
 2. Navazujte spojení
  Je důležité trávit čas s lidmi, objevovat společně krásy přírody nebo jinak se socializovat. To nám pomáhá cítit se dobře naladěni a spokojeni se sebou, přírodou i ostatními lidmi. Procházka po obědě kolem řeky nebo večer za západu slunce se psem vždycky bodne, najděte si parťáka.
 3. Dopřejte si odpočinek
  Nezapomeňte si udělat pauzu a dělat věci bez cíle, které vás baví – třeba číst poutavou knihu nebo sledovat oblíbený seriál. To nám pomáhá relaxovat a nabrat nové síly. Věřím na moudrost stařečků a takový zasloužený šlofík po obědě je dar z nebes.
 4. Zamyslete se nad hlubšími otázkami
  Je dobré si najít čas na přemýšlení o velkých myšlenkách nebo zaznamenávat své pocity do deníku. To nám pomáhá poznat sami sebe lépe a růst jako osobnosti. Deník vděčnosti, co se mi povedlo je malým a laskavým ohlédnutím za celým dnem a pomůže vám i lépe usnout. Přemýšlejte o tom, jak přemýšlíte. Napomáháte tím vytváření hlubších záznamů vaší reflexí.
 5. Hrajte si a smějte se
  Zábava a smích jsou klíčem k našemu štěstí. Hrajte si s dětmi, blbněte s přáteli, sledujte vtipné filmy nebo čtěte humoristické knihy – prostě se bavte! Starostí a negativních podnětů vám realita obstará dost a nemusíte jim přidávat sledováním neobjektivního zpravodajství nebo černého vidění světa v komentářích na sociálních sítích.
 6. Buďte fyzicky aktivní
  Sport a pohyb jsou nejenom dobré pro naše tělo, ale i pro náš mozek. Když cvičíme, pomáháme našemu mozku pracovat lépe a udržujeme si skvělou kondici. Ve dnech, kdy cvičíme jsme dle průzkumů o 23% efektivnější. Přiznávám, bez mučení, toto mi dlouhodobě nejde, ale to nic nesnižuje na faktu, že je to čirá pravda a mohu vám to jen doporučit. 🙂
 7. Spěte jako miminko
  Spánek je zázračný lék pro náš mozek, protože nám pomáhá zotavit se a pracovat lépe. Když spíme, naše tělo a mysl se opravuje a uklízí, připravují se na další krásný den plný dobrodružství.

Tak co říkáte? Zkuste vědomě zařadit těchto sedm aktivit do svého dne a uvidíte, jak se váš život promění k lepšímu. Přeji vám všem krásný den plný radosti ze života. Protože život je nádherný, jen si ho aktivně nesmíme sami kazit.

Mohlo by se vám hodit

Přihlášení k odběru obšťastníku

Chci odebírat obšťastník Vím, co chci s informacemi o termínech otevřených kurzů a nových článcích v blogu z oblasti osobního rozvoje s frekvencí maximálně jednou měsíčně.