fbpx

Jak jsem našel nový úhel pohledu

Jak jsem našel nový úhel pohledu

Poslední 2 roky jsem čekal, trpělivě na termín konání specifického tréninku pro facilitátory, týmové kouče, lektory, osoby pracující na rozvoji osobnosti s metodologií Points-of-you. Nakonec se mi podařilo účastnit se úplně prvního běhu workshopu na úrovni L2 Creative Practice workshop v ČR pod vedením báječného Radka Pernici.

Sešlo se nás hned 7 a s pokorou i radostí jsme po zážitcích hlubokých vhledů do svých osobností, cvičení používání nástrojů pro vedení koučovacích rozhovorů, workshopů nebo týmových rozhovorů, vstoupili do globálního kmene PoY Practitioners.

V inspirativním a komfortním prostředí zámku Loučeň jsme se společně zanořili do tajů a využití fotografie v profesionálním koučinku i osobním životě.

S pomocí karet a podnětných slov v kombinaci s koučovacími otázkami a dostatkem času na přemýšlení jsme objevili své potenciální já, tedy kým jsme teď a kam chceme směřovat, jak nejlépe naplňovat svůj potenciál.

Silným okamžikem pro men byla technika zrcadlení jeden v druhém s využitím vzájemného pohledu do očí. Praktikovali jsme s kartami různá cvičení pro uvědomění hodnot, hledání vlastní metafory, která je esencí osobnosti a vrátí nás na zvolenou cestu při náročných situacích, kterým všichni čelíme.

V procesu Co, proč a jak jsme identifikovali své vnitřní bariéry, které nám brání ve využití plného potenciálu a závěrem se učili, jak postavit vlastní workshop / proces s nástroji Points of you. Už nyní se těším na první kurzy a workshopy, kde nástroje využiju pro zpestření, uvědomění, icebreak nebo hledání společného záměru.

Co jsem tímto článkem chtěl vlastně sdělit? Jak důležité a podnětné je věnovat se svému rozvoji a objevování plného potenciálu. Zažívám to s klienty velmi často a jsem rád, že i osobně stále vnímám aktutní potřebu seberozvoje a zlepšování a rozšiřování vlastních dovedností a znalostí pro naplnění mé brašky nástrojů pro koučovací praxi. S pokorou a radostí se těším, koho dalšího na své cestě potkám a najdeme odpovědi nad fotografiemi nebo soustředěným koučovacím rozhovorem.

Jak jsem našel nový úhel pohledu

Přihlášení k odběru obšťastníku


Chci odebírat obšťastník Vím, co chci s informacemi o termínech otevřených kurzů a nových článcích v blogu z oblasti osobního rozvoje s frekvencí maximálně jednou měsíčně.